O Jizerských kamnech

Již více jak 10 let navrhujeme a realizujeme individuálně stavěná topidla.
Individuálně stavěnými topidly se rozumí keramická kamna, kuchyňské sporáky, krby a pece. Popřípadě různé kombinace těchto základních typů.

Místně působíme, jak název napovídá, v oblasti Jizerských hor a Horního Pojizeří. Je to pro nás "srdeční záležitost", místo rodiště a předmět patriotismu ;-).

Nicméně realizovali jsme zakázky například v Krušných a Orlických horách, nebo v Dolním Slezsku, Polsko.

Kamnářské řemeslo máme rádi, poněvadž je velmi obsáhlé:

  • Na počátku každého díla je přaní zákazníka. Po konzultaci se zakázníkem na místě budoucího díla, kontrole stavební připravenosti (stav komína, únosnost podlah/stropů, atd.), navrhneme nejvhodnější typ topidla, návrh jeho podoby a rozpočet.

  • Po odsouhlasení návrhu, případně po jeho úpravách, provededeme již podrobný výpočet jednotlivých částí topidla a jeho funkce. Vypracujeme podrobnou výkresovou dokumentaci jak v papírové tak i v elektronické podobě.

  • Završením přípravy díla je vytvoření podrobné soupisky materiálu, který je následně objednán.

  • Nastává čas montáže díla, čas pravdy, kdy se zúročí pečlivost věnovaná přípravě.

  • To se projeví krátkým časem montáže, bez přestávek způsobených nějakou chybou. Tak aby hotové dílo mohlo co nejdříve sloužit zákazníkovi.

Co se týče časové náročnosti, nebo ptáte-li se "Jak dlouho trvá postavení topidla od první schůzky se zákazníkem do prvního zatopení?" Nejkratší reálná doba je cca. 2 měsíce, někdy to může být rok, záleží na mnoha okolnostech. Z vlatní zkušenosti lze však říci, že stavbu kamen, ani žádnou jinou stavbu, není dobré přespříliš uspěchat.

V tomto krátkem příběhu je vidět, že dobrý kamnář musí být opravdu "všeuměl", navíc musí být schopen dát kamnům duši. Taková kamna potom nejsou věcí u Vás doma, ale stanou se členem Vaší rodiny.

Kamnář, je nositelem kultury.

P.S. Samozřejmě, pro výkon kamnářského řemesla jsme způsobilí na základě vyučení v oboru "Kamnář", dále pak živnostenským oprávněním pro tento obor. Také se průběžně účastníme odborných školení na téma nových technologií, postupů a materiálů.

smalllogo
Jizerská Kamna, Robert Hásek
Pod Skálou 674, 468 41 Tanvald


info@jizerska-kamna.cz
+420 776 315 216
IČ: 49887203, IČ: CZ49887203
Společnost je zapsaná u Městského soudu v Tanvaldě, složka C 187576